TÜM HEMŞERİLERİMİN VE İSLAM ÂLEMİNİN KADİR GECESİ MÜBAREK OLSUNHaber Tarihi :21.06.2017
Okunma :544


FaceBook'da PaylaşGoogle İle Paylaş
BU GECENİN TÜM İNSANLIĞA HAYIRLAR GETİRMESİNİ CENAB-I ALLAH'TAN NİYAZ EDİYORUM

 

      Kadir Gecesi dolayısıyla bir açıklama yapan Tatarlı Belediye Başkanı Ramazan GÜMÜŞ, bu mübarek gecenin İslam âlemine ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini temenni ederek şunları söyledi, “Peygamber Efendimizin ( S.A.V ) Hadis-i Şerifinde buyurduğu gibi “Ramazan ayının başı rahmet, ortası mağfiret, sonu da cehennemden kurtuluştur “ diye buyurdu 11 ayın sultanı Ramazan-ı Şerifin son günlerini yani cehennemden kurtuluşun yaşanacağı zamanlardayız. Hüzünlüyüz çünkü Allah katında ayların en hayırlısı olan Ramazana veda ediyoruz. Sevinçliyiz çünkü bin aydan hayırlı Kadir Gecesine kavuşuyoruz.

 

     Ramazan-ı Şerif Kur’an-ı Kerim ayıdır, Kur’an-ı Kerim bu kutlu ayda ve Kur’an-ı Kerimin içinde övgüyle bahsedilen mübarek Kadir Gecesinde yeryüzüne inmeye başlamıştır. Gelişiyle birlikte oluşturduğu mana iklimiyle gönül dünyamızı mamur eden, iç âlemimizi zenginleştiren Kadir gecesi, yaratılış bilgisinin ders kitabı ve bütün kâinatın ve varoluşun özeti olan Kur’an’ın indirildiği gecedir.

 

     Rabbim; şu Mübarek Kadir Gecesi’nin hatırına dünyada zulüm altında yaşayan bütün İslam âlemine huzur ve mutluluk getirsin. Başta Tatarlı'lı hemşerilerim olmak üzere tüm İslam âleminin Kadir Gecesini tebrik ediyor; bu gecenin tüm insanlığa hayırlar getirmesini Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyorum.”