CUMHURİYETİMİZİN 94. YILI KUTLU OLSUN . . .Haber Tarihi :27.10.2017
Okunma :411


FaceBook'da PaylaşGoogle İle Paylaş

Tatarlı Belediye Başkanı Ramazan GÜMÜŞ, Cumhuriyetin 94’üncü kuruluş yıl dönümünde yayınladığı mesajda, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde yazılan kurtuluş destanının gururunu, heyecanını ve bu destanın varış noktası olan Cumhuriyetin ilanını, ilk günkü gibi büyük bir coşku ve heyecan ile kutluyoruz” dedi.

Başkan GÜMÜŞ, Cumhuriyet, her şeyini kaybetmiş bir milletin ulusal bağımsızlığını kazanabilmek için giriştiği milli mücadelenin sonucunda elde ettiği büyük bir zaferin sonucudur. Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde yazılan kurtuluş destanının gururunu, heyecanını ve bu destanın varış noktası olan Cumhuriyetin ilanını, ilk günkü gibi büyük bir coşku ile milletçe kutluyoruz. Başlangıcından sonuna kadar her safhası eşsiz mücadelelerle dolu Kurtuluş Savaşı, Mustafa Kemal’in önderliğinde milletin her ferdinin fedakârlıkları sonucu kazanılan büyük bir zaferdir. Ülkenin işgali karşısında tek vücut olan halkımız, kurtuluşa ve ardından Cumhuriyete uzanan şanlı bir yürüyüş başlatmıştır.

Başkan GÜMÜŞ, 29 Ekim 1923’te kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin 94’üncü yıl dönümüne ulaşmanın sevinç ve gururunu yaşadıklarını belirterek, “Bu inançla, bu anlamlı günde, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, eşsiz fedakârlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen bütün şehitlerimizi rahmetle; kahraman gazilerimizi de şükranla anıyoruz” ifadelerini kullandı.