10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA GÜNÜ VE ATATÜRK HAFTASIHaber Tarihi :10.11.2017
Okunma :391


FaceBook'da PaylaşGoogle İle Paylaş

10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası nedeniyle Tatarlı Belediye BAşkanı Ramazan GÜMÜŞ mesaj yayımladı.

Başkan Ramazan GÜMÜŞ mesajında; Yine bir 10 Kasım, yine bir anma günü, bu güne anlam kazandıran önder ve komutan Mustafa Kemal ATATÜRK Unutmadık, Unutmayacağız, Saygı ve minnetle anıyoruz. Anacağız. Türk ulusunun en büyük kaybının üzerinden 79 yıl geçti. Vatan elden gidiyordu. İşgal vardı, eziyet vardı, çile vardı, her doğan gün karanlıktı. Bir mum yakan olsa ardından yürüyecekti insanlar böyle bir günde güneş oldu Atatürk. Milletin önüne çağdaş uygarlığa giden aydınlık yollar açtı . O ülkesini, insanını çok seviyor ve değer veriyordu. İnsanlarda onu çok seviyordu. Çünkü insanlar, vatan sevgisini onda gördü; O cephelerin komutanıydı, o milletine insanca yaşamı sunan eşsiz bir liderdi.

“Kadınlar”  “Başımızın Tacıdır” dedi. Hiçbir zaman verilmemiş haklar verdi kadınlarımıza.

 “Çocuklar” “Bizim Çocuklarımız Geleceğin Mimarlarıdırlar dedi.” Dünyanın tek çocuk bayramını hediye etti onlara.

“Çiftçiler Milletimizin Efendisidir“ dedi.” Teknolojiyle tanıştırdı onları, Gençlere; Ey Türk Gençliği!

Birinci vazifen, Türk İstiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir dedi. Gençliğe Cumhuriyeti emanet etti.

 Öğretmenler; “Yeni Nesil Sizlerin Eseri olacaktır” dedi. Geleceği emanet etti öğretmenlere.

İlkelerini belirledi, yol haritasını çizdi ve uygulamaya başladı. Meşaleyi yaktı ve meşaleyi taşıma görevini bizlere bıraktı.  Ölümsüzlüğe geçişinin yıldönümü olan 10 Kasım'la başlayan bu haftada,  ona olan sonsuz sevgi ve saygımızı yinelerken, onun yaptıklarını değerlendirip, öğretisini anlayıp, amaç ve hedefinin ne olduğunu ve neler yapmak istediğini ve neler yaptığını kavramaya çalışmalıyız, dedi.